Кожен відбиток пальця приєднаний до конкретного процесора A7

Коли Apple анонсувала функцію Touch ID на новому iPhone 5s, що дозволяє розблокувати смартфон за допомогою відбитків пальців користувача, компанія повідомила, що нова система захисту смартфона дійсно надійна . Нове відкриття iMore говорить про те, що така система безпеки ще краща і надійніша, ніж Apple розповіла публіці.

За даними iMore, кожен індивідуальний сканер Touch ID « прив'язаний » лише до конкретного процесора A7. Щоб в цьому переконатися, експерти поміняли місцями сенсори відбитків двох абсолютно нових iPhone, а потім спробували активувати смартфони. Обидва пристрої видавали помилку при спробі сканування до тих пір, поки сканери Touch ID не були повернуті до рідних процесорам .

Фахівці iMore Нік Арнотт і Еллісон Казмуча вважають, що це зроблено для захисту даних від третіх осіб, навіть якщо останні отримали повний контроль над iPhone 5s.

Іншими словами, сканер Touch ID виступає в ролі своєрідного ключа, а процесор A7 виконує функцію дверного замка. Якби кожен ключ підходив до будь-якого замку, ви б просто зробили копію ключа і змогли без праці пробратися в будь-який будинок або квартиру. Оскільки кожен датчик і процесор A7 унікальні, копіювання одного ключа (злом безпеки на одному сканері Touch ID) не дозволяє вам увійти в кожну оселю. Тому тісна інтеграція процесора А7 і Touch ID виглядає досить логічною з боку компанії Apple і лише підтверджує надійність нового механізму захисту даних.

Існує безліч користувачів, які з трепетом ставляться до безпеки своїх особистих даних. Безумовно, створення системи Touch ID - дуже хороша новина для них. Проте все сходиться до того, що в теорії Apple може заблокувати будь-які компоненти iPhone або iPad, зробивши їх робочими тільки з конкретними процесорами. В такому випадку, ремонтопридатність iOS-пристроїв прагнула б до нуля. Тому якщо вам потрібно на час прибрати проводок Touch ID, щоб відремонтувати більше поширену поломку (наприклад, замінити тріснутий дисплей), то вам слід берегти телефон краще, так як ви ризикуєте втратити функцію Touch ID і вже не зможете її відновити. Після презентації Touch ID в iPhone 5s аналітики були впевнені, що сканер відбитків з'явиться в iPad п'ятого покоління (iPad Air), однак цього не сталося. У новому планшеті залишилася стара кнопка Home, тому якщо сенсор і з'явиться в iPad, то тільки в наступному поколінні планшета.